... sme odkázaní spolupracovať

Nezisková organizácia Depaul Slovensko v Bratislave funguje 14 rokov a vybudovali 6 zariadení. Denne pomôžu viac ako 250 ľuďom.
Ich odhodlanie nás presviedča iba o tom - že každý, aj ten najmenší prejav ľudskosti sa ráta a násobí sa.

“Dnes však stojíme pred obrovskou krízou a obávame sa o každého člena svojho tímu. Ľudia bez domova sú jednou z najohroziteľnejších skupín.. Sú chorí, mnohí z nich majú nad 65 rokov a žiadnu zdravotnú starostlivosť. Depaul Slovensko je tu však pre nich 24 hodín denne, 7 dní v týždni. Hoci každý z nás čelí veľkým hrozbám a potrebám, ľudia bez domova nemajú nikoho iného len nás. Niet iných dverí na ktoré môžu večer zaklopať. Sme tu pre tých, ktorí to potrebujú. Ľuďom v čase koronavírusu poskytujeme - hygienu, rúška, stravu, zdravotnú pomoc ale i osvetu a podporu.
Najväčšie pozitíva vidíme v tom, ako sa spoločnosť voči nám a pomoci ľuďom bez domova dokázala zjednotiť. Naši priatelia, podporovatelia a darcovia nás v tomto období skutočne podržali.
Najkrajšie sú asi všetky tie balíčky, odkazy a správy, ktoré nám ľudia denne zasielajú. Táto práca je niekedy bohužiaľ skutočne náročná a sú dni kedy pracujeme nad naše limity, preto
len odkaz typu "Sme s vami", "Ďakujeme, že to robíte" či "Ste úžasní" nás vie skutočne veľmi potešiť. Tá spolupatričnosť,v poslednej dobe tej bolo naozaj dosť a to je úžasné:)
Samozrejme vzájomné spájanie neziskových organizácii je prínosné. Pozrime sa predsa len na súčasný stav našej krajiny.
Spoločnosť je odkázaná na spoluprácu. Práve v takýchto komplikovaných chvíľach môžeme vidieť, že i tie najťažšie situácie dokážeme zvládnuť ak budeme držať súdržne a pomáhať
tým najslabším.”
DEPAUL SLOVENSKO, nezisková organizácia